Wychowywanie maltańczyka

Kupując psa często sugerujemy się jego wyglądem, bądź naszym sentymentem do danej rasy, warto jednak przede wszystkim zwracać uwagę na specyfikę rasy. Psy poszczególnych ras dość diametralnie różnią się od siebie charakterem i potrzebami. Inne psy powinny być wybierane przez rodziny z dziećmi, inne przez osoby biegające długie dystanse, a jeszcze inne przez osoby szukające psa obronnego.
Niektóre psy są trudniejsze w szkoleniu, innym natomiast nauka przychodzi łatwiej. Jeśli rasa na którą się zdecydowaliśmy to Maltańczyk wychowanie jego nie powinno przynieść zbyt wielu problemów. Są to psy inteligentne, nietrudne w ułożeniu, szybko uczące się i pozytywnie nastawione do pracy z ludźmi.

 

Pierwsze wzmianki o maltańczykach pochodzą z czasów starożytnych, maltańczyki bowiem to najstarsza rasa psów towarzyszących oraz jedna z najstarszych ras w ogóle, zatem ta rasa towarzyszy ludziom już od tysięcy lat i znana jest ze swojego przyjaznego nastawienia i chęci przebywania z ludźmi, co sprawia, że psy te są chętnie wybierane przez osoby, które chcą mieć łagodnego zwierzaka, któremu nauka posłuszeństwa nie sprawia problemu.

 

Author: deweloper-orida.pl

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *