Granulat gumowy

Ze starych, nieużywanych już gumowych opon powstaje produkt o wielu pozytywnych właściwościach i wielu zastosowaniach-produktem tym jest granulat gumowy. Również sposób, w jaki owy granulat jest pozyskiwany jest pozytywny, zwłaszcza z punktu widzenia ekologii i dobra planety. Uzyskuje się go bowiem za pomocą recyklingu-procesu, który rzeczy stare i nieużywane przemienia w coś nowego i potrzebnego.

 

Granulaty gumowe mają niesamowite właściwości pochłaniania dźwięków, na poziomie podobnym do wełny mineralnej, sprawdzą się więc na przykład w budowaniu przegród dźwiękoszczelnych. Mają także wysoką zdolność tłumienia drgań, oraz zapobiegają zjawisku rezonansu akustycznego.
Granulaty gumowe są także cenione i stosowane w sporcie, używa się ich bowiem do tworzenia nawierzchni w siłowniach i salach fitness. Z tego typu granulatu tworzy się także bezpieczną nawierzchnię na dziecięcych placach zabaw.
Dzięki dużej odporności na warunki atmosferyczne, takie jak skrajne temperatury i wilgoć granulat gumowy stosuje się także w tworzeniu ekranów dźwiękoszczelnych, nawierzchni drogowych oraz krawężników, czy odbojów na drogach.

 

Author: deweloper-orida.pl

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *