Parapety z kamienia. Kamień w domu

Elegancja, powaga, to jest to czego poszukujesz. Zastanawiasz się czy wydać troszkę więcej pieniędzy i zainwestować w kamień? Na pewno warto, materiał ten jest dużo bardziej wytrzymały, odporny na uszkodzenia mechaniczne tj. zarysowania, jak i na wodę, wilgoć, a nawet na większość środków chemicznych. Parapety z kamienia to doby styl w Twoim domu. Plastik, możliwe, że praktyczne, dużo tańsze rozwiązanie, ale czy podniesie walory estetyczne w Twoim zaciszu?

 

Parapety kamienne pasują zarówno do pokoju, kuchni, jak i łazienki, warto tylko spojrzeć w kierunku estetyki, by z oknem tworzyły jednolitą spójność. Kolorystyka powinna być zbliżona do koloru okna, jednakże w przypadku ciemnych ram okiennych, warto pokusić się o dopasowanie parapetu do koloru ścian, by nie pogłębiać zaciemnienia wokół okna.
W obecnych czasach przeważnie wykorzystywany jest marmur i granit. Granit jest bardziej trwały i odporny na zabrudzenia, aczkolwiek marmur – bardziej dekoracyjny. Warto zwrócić uwagę, że w pomieszczeniach gospodarczych lepiej zastosować parapety z PCV, akrylu lub laminatu. Wybór zależy od Ciebie.

 

Author: deweloper-orida.pl

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *