Szczelny dom – Badanie szczelności powietrznej

Blower Door Test, pomyślmy, co to w ogóle znaczy. Nic innego, jak jest to test szczelności budynku. Badanie szczelności powietrznej realizowane jest metodą ciśnieniową, wykonawca umieszcza w wybranych drzwiach budowli specjalną kurtynę z osadzonym wentylatorem. Z jego pomocą można wytworzyć nadciśnienie lub podciśnienie określonej wartości niezbędnej do pomiaru.

 

Dużą zaletą testu jest ukazanie wad, które mogą być przyczyną znacznych strat ciepła, a co za tym idzie brak oszczędności. Jeśli przeprowadzony test nie będzie zgodny z normą, inwestor może upomnieć się o wykonanie prac naprawczych. Te ustalenie nie dotyczą tylko dużych inwestycji, ale także tych mniejszych, gdzie firmy budowlane muszą przestrzegać wszystkich wytycznych (norm). Pamiętajmy, najwięcej ciepła ucieka przez drzwi i okna.
Aby zweryfikować ceny testów, warto wykonać kilka telefonów po firmach oferujących ich wykonanie. Często na rynku w cenach testu można spotkać znaczące różnice. Przy dużych inwestycjach każda złotówka jest cenna, a oszczędności to skarb. Popytaj, zadzwoń, a na koniec zdecyduj, co będzie najkorzystniejsze dla Ciebie.

 

Author: deweloper-orida.pl

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *