Półki z białej płyty laminowanej

Samodzielne konstruowanie prostych mebli do domu to nie tylko duża oszczędność pieniędzy, ale także wiele innych korzyści. Jakie zalety ma samodzielne robienie półek na książki czy bibeloty do domu i jak je wykonać?

Jakie są korzyści z samodzielnego zrobienia półek?

Czasem mamy wspaniałą wizję idealnej półki, na przykład na książki czy segregatory z dokumentami do swojego gabinetu, ale nie możemy znaleźć odpowiedniego mebla, choć przeszukaliśmy już niejeden sklep. Z reguły problem pojawia się wtedy, gdy zależy nam na półkach o niespecyficznych wymiarach lub na przykład na regale o bardzo określonej szerokości czy głębokości półek. Na szczęście takie konstrukcje meblowe są dosyć proste i przy odrobinie talentu do majsterkowania można wykonać je całkiem samodzielnie. Daje to przede wszystkim możliwość korzystania z dokładnie takiego mebla, jaki pasuje w konkretnym miejscu w naszym domu. Poza tym, takie samodzielne prace bardzo podnoszą nasze poczucie własnej wartości i dają olbrzymią satysfakcję, są też doskonałym sposobem na spędzanie nudnych jesiennych wieczorów. Często daje to również spore oszczędności finansowe – zakup kilku płyt meblowych, wkrętów i gwoździ kalkuluje się dużo lepiej niż kupno nowego mebla ze sklepu.

Jak zrobić półkę?

Potrzebne będzie oczywiście trochę wolnego czasu – w zależności od Twoich umiejętności i tego, co chcesz wykonać, może to zająć kilka lub kilkanaście godzin. Niezbędna jest także płyta laminowana biała, której nie trzeba poddawać żadnej dalszej obróbce, poza ewentualnym oklejeniem krawędzi okleiną lub pomalowaniem ich. Płyty laminowane w kolorze białym cieszą się dużą popularnością z uwagi na to, że w wielu domach właśnie ten kolor mebli jest dominujący. Do zbicia półki potrzebne są deski o odpowiedniej grubości i rozmiarach, które można kupić już pocięte. Wystarczy złożyć je w pożądany sposób ze sobą, a następnie skręcić przy pomocy dobrych, mocnych wkrętów. Mogą przydać się również uchwyty do zawieszenia półki na ścianach lub kątowniki, a także solidne kołki mocujące do ściany. Dzięki nim uzyskasz prostą, samodzielnie wykonaną półke na książki czy bibeloty!

Author: deweloper-orida.pl

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *