Jak wybrać i zamontować sekcyjne drzwi garażowe?

Brama garażowa pełni w domu kilka funkcji. Jest nie tylko elementem, który powinien być funkcjonalny, ale także powinien stanowić element dekoracyjny, odpowiednio dostosowanego do całego stylu domu. Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań jest kupno sekcyjnej bramy garażowej. Na rynku istnieje kilka rodzajów takich bram, a ich odpowiedni dobór opiera się na tym co potrzebujemy, ale także jak bardzo estetycznego wjazdu do domu potrzebujemy.

Sekcyjne drzwi garażowe co to jest?

Sekcyjne bramy garażowe to znakomite rozwiązanie dla osób, które potrzebują nowoczesnego rozwiązania w swoim domu, ale także dla tych, którzy mają mało miejsca przed domem czy w garażu. Tego typu bramy prowadzone są wzdłuż segmentów do góry, bądź też w przypadku bram bocznych – w jedną ze stron. Bramy tego typu nie zabierają miejsca wjazdowego, a nawet zapewniają go więcej niż inne rodzaje bram. Do wyboru mamy bramy automatyczne oraz ręczne. Coraz częściej wybierane są te automatyczne, ze względu na ich wysoką funkcjonalność, a także wygodę stosowania.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bramy garażowej?

Drzwi garażowe dostępne są obecnie na rynku w wielu wariantach. Do wyboru jest cała paleta barw, a także wygląd i struktura. Tak jak już zostało wspomniane, można wybrać również między bramą automatyczną i tradycyjną. Przy wyborze bramy automatycznej należy zwrócić uwagę na potrzebną instalację elektryczną, jaka jest potrzebna do prawidłowego funkcjonowania takiej bramy. Jeżeli chcemy zamontować drzwi garażowe w trakcie budowy domu, warto poczekać do całkowitego wykończenia garażu, ponieważ jest to najlepszy moment na montaż. Mamy wtedy pewność, iż nasza brama zostanie prawidłowo zamontowana, nie będzie stanowiła przeszkody do wykończenia garażu, a także nie ulegnie zniszczeniu czy zabrudzeniu. Po uprzednim przygotowaniu otworu, w którym zamontowana zostanie brama, warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług profesjonalnej ekipy montażowej, szczególnie w przypadku bram automatycznych.

 

Author: deweloper-orida.pl

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *