Szybki internet – Instalacje światłowodowe

Szybki internet w domu? To rozwiązanie jest idealne dla Ciebie!
Pracujesz w internecie? Potrzebujesz szybkiego łącza? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, na pewno musisz pomyśleć oraz zainwestować w światłowód.
Instalacje światłowodowe przesyłowe cały czas, w dużym tempie się rozrastają, co za tym idzie szybszy przesył danych, ale i nie tylko, kolejną zaletą jest coraz powszechniejszy dostęp do szybkich łączy internetowych, powoli wypierając tradycyjne okablowanie także w przypadku dostępów dla prywatnych konsumentów. Obecnie na rynku instalacje te są doprowadzane do budynków, a coraz częściej można spotkać, że są doprowadzane do mieszkań, zastępując stosowane tradycyjnie kable koncentryczne czy miedziane. Jest to świetna wiadomość dla coraz szerszego grona klientów. Jedną z największych firm na rynku oferujących światłowód jest Orange.

 

Krótko i i zwięźle światłowód jest stworzony z włókna szklanego z domieszką tworzyw sztucznych, używany jest do propagacji światła jako nośnika informacji. Główne zastosowanie można znaleźć w telekomunikacji, telewizji kablowej i technice laserowej. Jest to jedna z najnowocześniejszych technologii teleinformacyjnych. Zalety to: nieograniczona prędkość przesyłu, niezawodność i odporność na zakłócenia.
Wady? Jak zawsze można coś znaleźć. A wiec bardzo mądre słowo: dyspersja. Jest to “rozmywanie się” sygnału w czasie i w przestrzeni. Pozostałe to duże koszty elementów pośredniczących w transmisji, np. nadajników oraz konwerterów.

 

Author: deweloper-orida.pl

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *