Jak wykorzystać niepotrzebne rzeczy do wykonania dekoracji?

Czasami stare i pozornie niepotrzebne rzeczy mogą nabrać nowego życia, można je zmienić, wyremontować i użyć ponownie! Oczywiście, jeśli jesteś majsterkowiczem, wiesz, o czym mówię, a jeśli nie – zebrane pomysły pomogą Ci to zrozumieć. Przede wszystkim pomyśl – czy warto zmienić przeznaczenie danego przedmiotu i użyć go ponownie? Czy jest wystarczająco piękny i praktyczny? Jeśli tak, to daj mu drugie życie. Puszki, słoiki, korki, drewniane skrzynie, szuflady, półki i krzesła mogą być używane do różnych celów także dekoracyjnych.

Drewniane kółka ze starych karniszy

Drewniane pierścienie większość z nas ma lub miała w domu na starych karniszach które trzymają zasłony i firanki. Jeśli masz kilka z nich pod ręką, nie wyrzucaj ich: jest wiele prostych i fajnych rzeczy, które możesz z nich zrobić.
Najbardziej naturalną rzeczą, jaką można zrobić z drewnianego pierścienia, jest oczywiście obrączka na serwetkę! Wprowadź w tym roku nowoczesny akcent na swój stół dzięki tym fasetowanym, geometrycznym drewnianym obrączkom na serwetki. Zabawny projekt „zrób to sam”, który nie ogranicza budżetu i jest prosty w wykonaniu. Użyj ciemniejszego drewna, takiego jak orzech, do obrączek na serwetki i połącz je z serwetkami w jasnych kolorach, aby nadać stołowi odważny, zaktualizowany wygląd!
Jeśli masz pod ręką drewniane pierścienie i klej, możesz zrobić minimalistyczne i bardzo stylowe piórniki i po prostu przechowywać różne rzeczy na biurku. Po prostu weź drewniane pierścienie i dobrze je sklej – to wszystko! Możesz również pomalować powstałe kawałki, jeśli chcesz, lub pozostawić je naturalne, aby uzyskać skandynawski styl.
Wieszak ścienny z drewna do samodzielnego wykonania doskonale pasuje do różnych stylów dekoracyjnych, od współczesnego po boho-chic lub eklektyczny. A co najważniejsze, nie musisz być geniuszem rzemieślniczym, aby wykonać to dzieło sztuki. Wszystko, czego potrzebujesz, to kilka prostych materiałów: neutralne drewniane koraliki, pierścionki, sznurek i znaleziona gałąź.

Stary dżins

Jak wykorzystać skrawki niepotrzebnego materiału aby go nie wyrzucać? Sprawdź niżej pomysł na design recykling w jednym.
Uroczy i praktyczny pomysł na stare dżinsy to dżinsowe podkładki do zabawy przez cały rok, ale szczególnie przydatne podczas letnich posiłków na świeżym powietrzu! Ta podkładka z dżinsu z recyklingu jest łatwa do wykonania i będzie doskonałym dodatkiem do Twojego letniego stołu. Mała kieszonka jest idealna na sztućce lub wizytówkę.
Jeśli Twoje ulubione dżinsy niestety nie nadają się do noszenia, nadaj im nowe życie jako urocze rolowane podkładki. Kup klej do tkanin w lokalnym sklepie a będziesz na najlepszej drodze do stworzenia tego super uroczego rękodzieła. Ciesz się umieszczeniem gotowych słodkich podstawek pod ulubionym napojem lub zawiń je razem wstążką i podaruj komuś wyjątkowego.

 

Author: deweloper-orida.pl

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *