Przydomowe oczyszczalnie ścieków Kraków. Ekologiczny dom

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to przyszłościowe, pożyteczne, ekologiczne urządzenie do domów przeważnie jednorodzinnych, zlokalizowanych w gminach o rozproszonej zabudowie, w których budowa sieci kanalizacji sanitarnej jest nieopłacalna lub nie pozwalają na to fundusze.
Zachętą do zainwestowania w urządzenie zapewne jest bezobsługowe korzystanie z urządzenia, roczne koszty użytkowania są bardzo niewielkie od 100 do 400zł, zwrot pieniążków zainwestowanych w budowę bardzo szybko się zwróci.

 

Zacznijmy od najprostszej zasady działania, polega ona na wzbudzeniu wewnątrz instalacji intensywnych, ale naturalnych procesów biologicznych, rozkładających ścieki bytowe na proste i nieszkodliwe dla środowiska naturalnego związki mineralne, które można odprowadzać do gruntu, rowu melioracyjnego, albo rzeki, bez narażania ich na skażenie. Wszystko ekologiczne.
Przydomowa oczyszczalnia ścieków to rozwiązanie wykorzystywane dużo rzadziej, niż szambo, ze względu na większe wymagania wobec warunków na działce, zajmuje więcej miejsca, jest też droższe w budowie. Ale nie poza tymi wadami, jest sporo zalet m. in. jak już wspomniane na początku, zyskujemy prawie bezobsługową instalację, w której zanieczyszczenia oddzielane są od wody, a ta wraca do gruntu.
Przydomowe oczyszczalnie ścieków Kraków ma szansę wykorzystać na terenach, gdzie jeszcze sieć kanalizacyjna nie została rozbudowana lub miasto nie przewiduje rozbudowy.

 

Author: deweloper-orida.pl

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *