Zdrowa masa ciała – w jaki sposób sprawdzić?

Wiele osób zastanawia się nad zastosowaniem diety. Obecnie można znaleźć różnego typu diety, które mają na celu zmniejszenie masy ciała. Czy jednak takie działanie zawsze jest konieczne? W jaki sposób sprawdzić, czy obecna masa ciała jest prawidłowa?
Obecnie nadal najczęściej wykorzystywanym wskaźnikiem, jeśli chodzi o masę ciała jest BMI. Najłatwiej jest skorzystać w tym przypadku z gotowych funkcji, które można znaleźć na niektórych stronach internetowych. Można również skorzystać z aplikacji dostępnych na telefony komórkowe. W przypadku specjalnych kalkulatorów wystarczy wpisać swój wzrost, wagę i płeć oraz wcisnąć BMI oblicz. Wskaźnik zostanie obliczony automatycznie, a dodatkowo wyświetli się informacja dotycząca tego, czy jest on prawidłowy według specjalnej tabeli.

 

Czy to wystarczy aby stwierdzić, czy radykalna dieta odchudzająca jest potrzebna? Warto pamiętać, że na wagę ciała składają się między innymi takie wartości jak waga tłuszczu i mięśni. Mięśnie ważą więcej niż tłuszcz, dlatego w niektórych przypadkach wskaźnik BMI niekoniecznie jest wiarygodny. Dlatego warto również udać się do specjalisty i wykonać więcej badań.

 

Author: deweloper-orida.pl

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *