Sudoku – jakie są reguły tej gry?

Sudoku jest obecnie jedną z najbardziej znanych gier. Plansze do gry można znaleźć nie tylko w specjalnych czasopismach, ale także w codziennych gazetach. Jakie są reguły sudoku i czy każdy może grać w tę grę?
W przypadku gry takiej jak sudoku zasady są niezwykle proste. Konieczne w przypadku tej łamigłówki jest wypełnienie luk w rzędach w taki sposób, aby nie potarzały się ani w układzie pionowym, ani poziomym, ani w wyznaczonych kwadratach. Do wypełniania używa się liczb od 1 do 9. W przypadku łatwych poziomów gry łatwo jest wytypować, które liczby należy umieścić w pustych miejscach. Wraz ze wzrostem stopnia trudności można zauważyć, że to zadanie staje się coraz trudniejsze.

 

Aby ułatwić sobie grę warto jest zaznaczać miejsca, gdzie do uzupełnienia luk można użyć dwóch liczb. Najłatwiej jest robić to na papierowych wersjach sudoku, ale również w wersjach elektronicznych często można zaznaczać tego typu miejsca. Pozwala to na przeanalizowanie tych dwóch możliwości. Choć obecnie wiadomo, że istnieje sposób na poprawne uzupełnienie sudoku za każdym razem, jednak jest to metoda dość czasochłonna w porównaniu do standardowego typowania liczb.

Author: deweloper-orida.pl

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *