Kostki granitowe

Kostka granitowa to materiał o bardzo szerokim zastosowaniu-buduje się z niej drogi, mosty, chodniki, oraz podjazdy. Można z niej także wykonać efektownie wyglądające ścieżki w przydomowym ogródku.
Granit jest jednym z najbardziej trwałych kamieni. Jest wysoce odporny na ścieranie, nie straszne mu są zmienne warunki atmosferyczne, nawet te skrajne, oraz odporny jest na nacisk dużych mas. Kostki granitowe dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu pasują do wielu aranżacji, oraz w różnych rozmiarach. Z mniejszych można zrobić ścieżki w ogródku, większe zaś dzięki swojej wysokiej odporności na duże obciążenia stosowane są w budowie dróg i parkingów, nawet tych o bardzo dużym natężeniu ruchu.

 

Tania kostka granitowa to na przykład kostka surowo łupana. Takie kostki na ogół mają bardzo atrakcyjną cenę, dlatego też są chętnie wybierane i szeroko stosowane dzięki swojej uniwersalności. Na ogół występują w kształcie prostopadłościanu lub sześcianu i można z nich stworzyć wiele ciekawych wzorów.
Jeśli chcemy zbudować naprawdę duży podjazd lub plac wyłożony kostką warto przejrzeć oferty, żeby znaleźć tanie kostki granitowe, co może nieco zmniejszyć koszty.

 

Author: deweloper-orida.pl

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *